Uwielbiam czytać kryminały i zawsze chętnie po nie sięgam. Pośród polskich autorów najbardziej cenię Roberta Małeckiego, a co za tym idzie, przeczytałam już wszystkie jego książki. Kilka dni temu skończyłam czytać jego najnowszą powieść pt. Najsłabsze ogniwo – Tania Książka i jestem nią po prostu zachwycona. Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej powieści, która wciągnęłaby mnie niemal od samego początku. Wystarczył mi tylko jeden wieczór i już miałam lekturę za sobą. Jest to idealna pozycja na długie, jesienne wieczory.

Nagłe zniknięcie

Głównym bohaterem powieści jest Piotr Warot, który jest dość znanym pisarzem. Mężczyzna wiedzie spokojne życie, ale tylko do czasu, kiedy to jego brat razem ze swoją dziewczyną znika bez śladu. Na początku policjanci podejrzewają, że para wyjechała na romantyczny weekend i nikogo, o tym nie poinformowała. Warot jednak ma wiele wątpliwości, dlatego postanawia sam wziąć się za to śledztwo i na własną rękę zaczyna szukać brata. Nie będzie to jednak takie proste. Czy uda się ich odnaleźć? Czy nasz pisarz trafi na jakiś istotny ślad? Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Gdzie są zaginieni

Fabuła w powieści jest wciągająca i dość ciekawa, ale akcja toczy się, jak dla mnie, za wolno. Nie ma to jednak większego znaczenia przy odbiorze całokształtu tej książki. Bohaterowie wykreowani są naprawdę ciekawie, z dbałością o szczegóły. Ten thriller jest wielowątkowy, co sprawia, że momentami czytelnik może się pogubić w gąszczu postaci czy wątków, ale z czasem każda zagadka powoli zostaje wyjaśniania. Na duży plus zasługuje zakończenie lektury, które jest zaskakujące i niespodziewane. Tak naprawdę przez większą część fabuły nie jesteśmy w stanie odgadnąć, jaki będzie jej finał. Autor ma swój unikalny, intrygujący styl pisania, co bardzo mocno przypadło mi do gustu. Mam nadzieję, że niebawem pojawią się kolejne jego powieści. Zachęcam każdego do czytania, bo warto.

 

Fabian